no-img
پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد

کنش پژوهی | پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد


پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد

ادامه مطلب

کنش پژوهی
zip
ژانویه 20, 2017
1500 تومان – خرید
1500 : تومان

کنش پژوهی


فرمت ورد و در 4 صفحه

موضوع: استرس

مقدمه :

در این کنش پژوهی می خواهم، در مورد مسئله استرس که ممکن است در هر کاری به ویژه سخنرانی اتفاق بیفتد، صحبت کنم و لازم است که بگویم، هیچ کس نمی تواند ادعا کند که در اولین تجربه خود در سخنرانی استرس نداشته است و در واقع استرس یک موضوعی است که همگان کم و بیش به آن دچار هستند و این گزارش من دارای چند بخش مهم است که عبارت اند از:

1) شرح و توضیح استرس در سر سر کلاس درس

2) تعریف استرس

3) راهکارهایی در رابطه با کم کردن استرس

4) راهکارهای روانشناسان در رابطه با کم کردن استرس

شرح و توضیح استرس بنده در کلاس درس :

بنده به مقتضای مطالعه ای که دارم و با تجربه ای که از مجری گری در سطح دانشگاه داشتم، طبیعتا در سر کلاس درس از لحاظ استرس و ترس از رفتن به کلاس مشکل خاصی نداشتم کما اینکه برخی از دانشجویان از رفتن به کلاس و قرار گرفتن در برابر دانش آموزان ترس و استرس زیادی داشتند، البته چنان که ذکر شد ادمی به طور طبیعی دارای کمی استرس بودم که با تکیه بر خدا و دانش و اطلاعات خودم در زمینه درس دین وزندگی بر همین استرس کم هم غلبه کردم و بدون استری وارد کلاس شدم .

راهکار هایی برای مقابله با استرس:

1) داشتن اعتماد به نفس در هنگام سخنرانی:

يكى از علل اضطراب هنگام حضور در جمع و عدم جرأت ، نداشتن اعتماد به نفس كافى است. اعتماد به نفس ضرورتاً تضمين‌ كننده موفقيت نيست ولي عدم اعتماد به نفس مطمئناً باعث شكست مي‌شود.

2) تبدیل افکار منفی به افکار مثبت:

اگر بتوانيد افكار منفى را تبديل به افكار مثبت كنيد، ترس شما از بين مى‏رود. بنابراين ما مى‏توانيم با اصلاح افكار منفى خود، بسيارى از احساسات نادرستمان را – كه برخاسته از اين افكار منفى است – از بين ببريم. چند نمونه از افكار منفى كه منجر به ترس از سخن گفتن در حضور جمع مى‏شود عبارت است از : ()اگر من صحبت كنم، مى‏ترسم عصبى و مضطرب شوم و نتوانم نظراتم را به روشنى بيان كنم ()اگر نتوانم درست صحبت كنم، همه مرا مورد تمسخر قرار مى‏دهند () اين اتفاق نشان مى‏دهد من آدم بى‏عرضه و حقيرى هستم () اگر شما بتوانيد اين افكار منفى را تبديل به افكار مثبت كنيد، يقيناً مشكلتان حل خواهد شد.موضوعات :
کنش پژوهی , معلمان

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.