no-img
پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد

پاورپوینت درس نهم دین و زندگی 2 فرجام کار | پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد


پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد

ادامه مطلب

پاورپوینت درس نهم دین و زندگی 2 فرجام کار
zip
فوریه 4, 2017
4000 تومان – خرید
4000 : تومان

پاورپوینت درس نهم دین و زندگی 2 فرجام کار


 پاورپوینت درس نهم دین و زندگی 2 فرجام کار- 30 اسلاید قابل ویرایش

در درس گذشته خوانديم كه در آستانه ى قيامت، چه حوادثى اتفاق مى افتد و دادگاه عدل الهى چگونه تشكيل مى شود. شاهدان و گواهان شهادت مى دهند و نامه ى عمل انسان به او داده مى شود.
در اين درس مى خواهيم با بهره مندى از قرآن كريم، سرانجام و سرنوشت انسان را تا جايگاه ابدى دنبال كنيم و دريابيم:
1
زندگى نيكوكاران و گناهكاران در آخرت چگونه است؟
2
چه رابطه اى ميان اعمال ما و پاداش و جزاى آخرت وجود دارد؟

وَسِيقَ الَّذِينَ كَفَرُواْ إِلَى‏ جَهَنَّمَ زُمَراً حَتَّى‏  إِذَا جَآءُوهَا فُتِحَتْ أَبْوَابُهَا وَقَالَ لَهُمْ خَزَنَتُهَآ
خَزَنَتُهَآ أَلَمْ يَأْتِكُمْ رُسُلٌ مِّنكُمْ يَتْلُونَ عَلَيْكُمْ ءَايَاتِ رَبِّكُمْ وَيُنذِرُونَكُمْ لِقَآءَ يَوْمِكُمْ هَذَا قَالُواْ
بَلَى‏ وَلَكِنْ حَقَّتْ كَلِمَةُ الْعَذَابِ عَلَى الْكَافِرِينَ
و كسانى كه كافر شدند گروه گروه به سوى جهنّم رانده شوند، تا چون به نزديك آن رسند درهاى دوزخ گشوده شود و نگهبانان آن به ايشان گويند «آيا از ميان شما پيامبرانى به سراغ شما نيامدند تا آيات پروردگارتان را بر شما تلاوت كنند و شما را از ديدار امروزتان هشدار د هند؟» گويند «چرا»، آنان آمدند ولى ما گوش نداديم لكن فرمان عذاب بر كافران قطعى است.   زمر 71

5ویژگی ماموران جهنم را بیان کنید؟
مأموران عذاب،ملائکه ای  هستند بسيار سخت گير و شديدالعمل و از انجام وظيفه ی خود سرپيچی نمی کنند.
ویژگیهای آتش جهنم را بیان کنید؟
آتش جهنم بسيار سخت و سوزاننده است.
اين آتش حاصل عمل خود انسان هاست و لذا از درون جان آن ها شعله می کشد.
هر بار که آتش فرو می نشيند،شراره ای بر آن می افزايند و آن را شعله ورتر می کنند.
اين آتش و عذاب ازخود کافران و مجرمان و ستمکاران سرچشمه می گيرد
در حالی که حسرت دوزخیان بلند است به خود و خدا چه می گویند؟
در اين حال، ناله ی حسرت دوزخيان برمی خيزد و (می گويند: ای کاش خدا را فرمان می برديم و پيامبر او را اطاعت می کرديم،  دريغ برما، به خاطر آن کوتاهی هايی که کرديم! آنان به خداوند می گويند: پروردگارا شقاوت بر ما چيره شد و ما مردمی گمراه بوديم، ما را از اين جا بيرون بر که اگر به دنيا باز گرديم عمل صالح انجام می دهيم.)
پاسخ قطعی خداوند به دوزخیانی که خواستار بازگشت به دنیا و انجام عمل صالحند چیست؟
پاسخ قطعی خداوند اين است که آيا در دنيا به اندازه ی کافی به شما عمر نداديم تا هر کس می خواست به راه آيد؟ ما می دانيم اگر به دنيا بازگرديد همان راه گذشته را پيش می گيريد

دوزخیان وقتی که ديگران را مقصر می شمارند چه می گويند و شیطان چه پاسخی می دهد؟
آنان گاهی ديگران را مقصر می شمارند و می گويند: بزرگان ما و شيطان سبب گمراهی ما شدند.  شيطان می گويد خدا به شما وعده ی راست داد و من به شما وعده ی دروغ دادم و من بر شما تسلطی نداشتم. من فقط شما را فراخواندم و شما نيز اين دعوت را پذيرفتيد. مرا ملامت نکنيد، خود را ملامت کنيد.

رسول خدا (ص) و پيشوايان گرامی ما چه بشارت های زيبايی به ما می دهند:
1-
رسول خدا (ص) فرمود: بهشت دری دارد به نام « باب مجاهدين » که انسان های مجاهد در راه خدا از آن در وارد بهشت می شوند در حالی که شمشيرهای خود را در نيام دارند وارد بهشت می شوند و فرشتگان به آنان خيرمقدم می گويند، درحالی که مؤمنان ديگر هنوز در محل حساب هستند.
٢ 
روزی رسول خدا (ص) چهار خط روی زمين کشيدند و فرمودند: آيامی دانيد اين خط ها علامت چيست؟ ياران گفتند: خدا و رسول خدا بهتر می دانند.
رسول خدا (ص) فرمود: برترين زنان بهشت چهار نفرند: خديجه، فاطمه، مريم و آسيه.
٣ 
امام صادق (ع) فرمود:
بر شما باد تلاوت قرآن؛ زيرا درجات بهشت به تعداد آيات قرآن است. چون روز قيامت شود، به خواننده ی قرآن گويند: بخوان و بالا برو! و هر آيه ای را که بخواند، يک درجه بالا می رود.
٤ 
رسول خدا (ص) فرمود: سخاوت درختی از درختان بهشت است که شاخه های آن در دنيا آويزان است. هر کس با سخاوت باشد، خود را به شاخه ای از شاخه هايش آويزان کرده است و آن شاخه ها او را به بهشت می کشاند.موضوعات :
پاورپوینت

دیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.