no-img
پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد

دانلود نمونه نقد پایان نامه (3 مورد) درس روش تحقیق | پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد 100 %


پاورپوینت و اقدام پژوهی و قرارداد

ادامه مطلب

نمونه نقد پایان نامه (3 مورد) درس روش تحقیق
zip
آوریل 8, 2015
5000 تومان – خرید
5000 : تومان

نمونه نقد پایان نامه (3 مورد) درس روش تحقیق


دانلود سه نمونه نقد از سه پایان نامه با فرمتword

نمونه نقد پایان نامه

کار عملی مربوط به درس روش تحقیق

در نقد پایان نامه

ما به دنبال بررسي فرايند اجراي كار در پروژه مذكور مي شويم. هدف يك نقد آن است كه با در دسترس داشتن ملاكها و معيارهايي كه در نقد به عنوان پايه و اساس كاربرد دارند، به بررسي چگونگي انجام كار علمي انجام گرفته، بپردازد. بنابراين ما در اينجا سعي مي نماييم كه با ديدي علمي نقاط ضعف و قوت اين اثر را برشماريم.

لیست پایان نامه های نقد شده:

1- ارزيابي كيفيت برنامه درسي رشته برنامه ريزي درسي در مقطع كارشناسي ارشد

2- بررسي انطباق برنامه هاي درسي مصوب علوم تجربي با برنامه هاي درسي اجرا شده در مدارس ابتدايي شهر تهران

3- پایان نامه کارشناسی ارشد

مطالعات زنان

موضوع نقد :

بررسی رابطه بین طرحواره جنسیتی و سازگاری اجتماعی نوجوانان شهر جویم (استان فارس )

روش نقد پایان نامه و رساله های علمی

تا زمانی که پژوهشگر نداند درباره یک موضوع «چه چیزهایی می‌توان پرسید؟» و این موضوع را «چگونه و با چه شیوه‌هایی می‌توان پژوهش کرد؟»، رصد شکاف دانشی موجود در پژوهش‌ها و طرح ادعای پژوهش دال بر ناکافی بودن دانش موجود و بیان علمی و منطقی مسئله تقریبا غیرممکن است. برای پاسخ به این پرسش‌ها پژوهشگر باید بر مبانی نظری پژوهش خود تسلط داشته باشد. مبانی نظری پژوهش به دو بخش قابل تقسیم‌بندی است:

بخش اول: مبانی نظری موضوع   که دانش موضوعی موردنیاز درباره چیستی، چرایی و چگونگی موضوع مورد مطالعه را در اختیار پژوهشگر قرار می‌دهند. این دانش به او این توانایی را می‌دهد تا پژوهش‌ها را از منظر موضوعی نقد و تحلیل کند. به کمک دانش موضوعی پژوهشگر می‌تواند به این پرسش‌ها پاسخ دهد:

  • درباره یک موضوع چه چیزهایی می‌توان پرسید؟  با تکیه بر این دانش سپس می‌تواند به این پرسش پاسخ دهد که:
  • پژوهش‌های پیشین روی کدام بعد یا ابعاد موضوع پژوهش کرده‌اند یا موضوع موردنظر را از چه زاویه‌ای مورد بررسی قرار داده‌اند؟

بخش دوم: مبانی نظری پژوهش که دانش روش‌شناختی موردنیاز برای پژوهیدن موضوع موردنظر را در اختیار پژوهشگر قرار می‌دهند. این دانش به او این توانایی را می‌دهد تا پژوهش‌ها را از منظر روش‌شناختی نقد و تحلیل کند. به کمک دانش روش‌شناختی پژوهشگر می‌تواند به این پرسش‌ها پاسخ‌ دهد:

  • موضوع موردنظر چگونه و با چه روش‌هایی قابل پژوهش است؟ هر روش قابلیت تولید چه نوع داده‌‌ای را دارد؟  با تکیه بر این دانش سپس می‌تواند به این پرسش پاسخ دهد که:
  • پژوهش‌های پیشین از چه روش‌هایی برای مطالعه موضوع موردنظر استفاده کرده‌اند؟ منبع داده آنها چه چیزها یا چه کسانی بوده‌اند؟

به کمک دانش موضوعی پژوهشگر می‌تواند به دو پرسش اول پاسخ دهد و به کمک دانش روش‌شناختی پژوهشگر می‌تواند به دو پرسش دوم پاسخ دهد. و با پاسخ به این پرسش‌ها او این توانایی را می‌یابد تا مسئله پژوهش خود را به صورت علمی شناسایی و تشریح کند.

پکیج نقد پایان نامه مربوط به رشته های حقوق ، ادبیات و علوم قرآن و حدیثدیدگاه ها


دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.