سایت دانلود

سایت سه کلیک

به فروشگاه فایل سه کلیک خوش آمدید.

صفحه اصلی | راهنمای خرید | درباره ما | تماس با ما

سبد خرید

صفحه نخست » معلمان » اقدام پژوهی  » اقدام پژوهی مدیر چگونه توانستم مشکل انزوا طلبی و گوشه گیری . دانش آموز طلاق را برطرف نمایم؟
560 views
توجه!

لطفا قبل از خرید راهنمای خرید را مطالعه نمایید تا با نحوه خرید و دریافت محصول آشنا شوید.

اقدام پژوهی مدیر چگونه توانستم مشکل انزوا طلبی و گوشه گیری . دانش آموز طلاق را برطرف نمایم؟

خرید آنلاین
3000 تومان

معرفی :

اقدام پژوهی مدیر چگونه توانستم مشکل انزوا طلبی و گوشه گیری . دانش آموز طلاق را برطرف نمایم؟

–  بصورت ورد و قابل ویرایش

– تعداد صفحات  بیست و سه صفحه

 

چکیده :

مطالعات نشان می دهد در خانواده ها ، طلاق والدین آمار مردود شدن دانش آموزان در امتحانات پایانی سال را بیش از دو برابر افزایش می دهد .  در خانواده های کارگری و بویژه خانواده هایی که مادر خانواده سواد ندارد ، از هر دو بچه یک نفر ترک تحصیل می کند . همچنین در خانواده های کارمندی که مادری با سواد حضور دارد دانش آموزان طلاق قبل از دریافت دیپلم مدرسه را ترک می کنند . البته هنوز به دقت مشخص نیست که آیا این شکست های تحصیلی ناشی از جدایی والدین و ضربه ناشی از طلاق است یا جو خانوادگی متشنج پیش از جدایی ، اما به هر حال آنچه مسلم است طلاق موضوعی صرفاً مربوط به بزرگ تر ها نیست و همیشه فرزندان را نیز به شدت تحت تاثیر قرار می دهد که باید به این موضوع ها نیز توجه جدی داشت . اینجانب زهرا شجاعیان مدیر مجتمع آموزشی پرورشی مرصاد سالهاست که در آموزش و پرورش مشغول به تدریس هستم  . متأسفانه در این مدّت  با شاگردان مشکل دار بسیاری  مواجه بودم و هر سال با تجربه بیش از قبل سعی در رفع یا کاهش آن نموده ام . امسال هم مثل هر سال از بین دانش آموزم با دانش آموزی به نام علیرضا برخورد کردم که  پسر  گوشه گیر و انزوا طلبی بود که با انجام حرکات ناشی باعث اذیّت و آزار دیگران بود    من پس از مشاهده و مصاحبه با دیگران متوجّه از هم گسیختگی خانواده و محیط زندگی او شدم و با صحبت با نامادری و پدر او و دیگران در پی رفع ناامنی و ترس و اختلالات رفتاری و اخلاقی او بر آمدم . پس از مطالعه و بررسی  و همفکری باهمکاران و دیگران و درپیش گرفتن روش های مناسب موفّق به کاهش اختلالات رفتاری و اخلاقی او شدم .  

توصیف وضع موجود :

اینجانب ….. مدیر …… تقریباً بعد از گذشت دو سه هفته از سال تحصیلی متوجه شدم که یکی از دانش آموزان پسر آموزشگاه …. که سال قبل هم جزء دانش آموزان این مدرسه بوده است خیلی تغییر رفتار داده است و همیشه به صورت تنهایی و در خود فرو رفته است و بعضی وقت ها هم با اکثر دانش آموزان دعوا می کرد به صورتی که وقتی مسئله بین دانش آموزان را پیگیری می کردیم متوجه می شدیم که مقصر اصلی همان دانش آموز است. چندین وقت این مسئله ادامه داشت به صورتی که رفتار این دانش آموز به صورت زورگویی شباهت زیادی داشت و بیشتر اوقات یا به صورت تنها بود یا زمانی هم که با دیگر دانش آموزان بود در حالت پرخاشگرانه و دعوا بود تا اینکه یک روز علیرضا را صدا کردم و با او در رابطه با این تغییر رفتارش محبت نمودم و علت تغییررفتارش راپرسیدم البته ناگفته نماند که این دانش آموز به یکی از دانش آموزان دختر که پشت مدرسه آنها بود نیز علاقه مند شده بود و بیشتر اوقات بعد از تعطیلی مدرسه در بین راه برای وی نیز مزاحمت ایجاد می کرد. در کل دانش آموزی بی نظم ، حواس پرت (‌در موقع تدریس ، متوجه حواس پرتی او شدم و وقتی از او درمورد مطالب گفته شده سؤال هایی کردم جواب های بی ربط به من تحویل داد . )  پرتحرک ، بی حوصله و  لج باز و اصلاً  به اعتراضات و  حرف های دیگران توجّه نمی کند  و انگار نه انگار که با او هستم یا هستند. علیرضا  روی هم رفته پسری تنها و سرخورده است که با رفتن در تخیلات و رویا زندگی می کند و شدیداً احساس تنهایی و محبّت  می کند ، این موضوع در بیشتر اوقات که بدون اجازه حرف می زند و بی رویه تحرک و جنب و جوش دارد یا برای دانش آموزان خواکی های گوناگون می خرد ، مشهود است.  دانش آموز فوق از نظر وضعیت اقتصادی از وضع مطلوب و مناسب بر خورد نیست.

خرید آنلاین
3000 تومان

با کلیک بر روی دانلود ، به صفحه پرداخت هدایت می شوبد و بعد از پرداخت، فایل دانلود می شود.

*****

  • Facebook |
  • Twitter |
  • Delicious |
  • Email
  • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید


پربازدیدترین محصولات

© Copyright 3klick.ir 2011-2015.

Design By Iran Nashr Eshop

بازدیدکننده محترم: لطفا قبل از خرید راهنمای خرید را مطالعه نمایید٬ و برای طرح هر‌گونه سوال از فرم تماس با ما استفاده کنید یا با شماره درج شده تماس بگیرید.