سایت دانلود

سایت سه کلیک

به فروشگاه فایل سه کلیک خوش آمدید.

صفحه اصلی | راهنمای خرید | درباره ما | تماس با ما

سبد خرید

صفحه نخست » معلمان » اقدام پژوهی  » چگونه توانستم دانش آموز محمد امین سمیع را به درس پیام های آسمانی علاقه مند کنم
421 views
توجه!

لطفا قبل از خرید راهنمای خرید را مطالعه نمایید تا با نحوه خرید و دریافت محصول آشنا شوید.

چگونه توانستم دانش آموز محمد امین سمیع را به درس پیام های آسمانی علاقه مند کنم

خرید آنلاین
3000 تومان

دانلوداقدام پژوهی دبیر دینی عربی چگونه توانستم دانش آموز محمد امین سمیع را به درس پیام های آسمانی علاقه مند کنم بافرمت ورد وقابل ویرایش

اقدام پژوهی حاضر شامل کلیه موارد مورد نیاز و فاکتورهای لازم در چارت مورد قبول آموزش و پرورش میباشد و توسط مدیر سایت طراحی گردیده است. این اقدام پژوهی کامل و شامل کلیه بخش های مورد نیاز در بخشنامه شیوه نامه معلم پژوهنده میباشد

چکیده :

مطالعات نشان می دهد در خانواده های مرفه و تحصیلکرده ، طلاق والدین آمار مردود شدن دانش آموزان در امتحانات پایانی سال را بیش از دو برابر افزایش می دهد .  در خانواده های کارگری و بویژه خانواده هایی که مادر خانواده سواد ندارد ، از هر دو بچه یک نفر ترک تحصیل می کند . همچنین در خانواده های کارمندی که مادری با سواد حضور دارد دانش آموزانی طلاق قبل از دریافت دیپلم مدرسه را ترک می کنند . البته هنوز به دقت مشخص نیست که آیا این شکست های تحصیلی ناشی از جدایی والدین و ضربه ناشی از طلاق است یا جو خانوادگی متشنج پیش از جدایی ، اما به هر حال آنچه مسلم است طلاق موضوعی صرفاً مربوط به بزرگ تر ها نیست و همیشه فرزندان را نیز به شدت تحت تاثیر قرار می دهد که باید به این موضوع ها نیز توجه جدی داشت . اینجانب ….. دبیر رشته دینی و عربی  سالهاست که در آموزش و پرورش مشغول به تدریس هستم  . متأسفانه در این مدّت  با شاگردان مشکل دار بسیاری  مواجه بودم و هر سال با تجربه بیش از قبل سعی در رفع یا کاهش آن نموده ام . امسال هم مثل هر سال از بین دانش آموزم حدود ده نفر آن ها  دارای مشکل ضعیف یا حاد بودند که در پی رفع نسبی هر یک برآمدم . شرح یکی ازموارد به این صورت بود . محمد امین  پسری بی نظم و حواس پرتی بود که با انجام حرکات ناشی باعث اذیّت و آزار دیگران بود  . و در کلاس من (پیام های آسمانی) توجهی به درس و کتاب نداشت.  من پس از مشاهده و مصاحبه با دیگران متوجّه از هم گسیختگی خانواده و محیط زندگی او شدم و با صحبت با مادر و ناپدری او و دیگران در پی رفع ناامنی و ترس و اختلالات رفتاری و اخلاقی او بر آمدم . پس از مطالعه و بررسی  و همفکری باهمکاران و دیگران و درپیش گرفتن روش های مناسب موفّق به کاهش اختلالات رفتاری و اخلاقی او شدم .

  توصیف وضع موجود :

اینجانب …… دبیر رشته دینی و عربی آموزشگاه ……. سالهاست که در این رشته مشغول خدمت هستم.دانش آموز مورد مطالعه من،  محمد امین  به خاطر نداشتن تعادل رفتاری و برخورد مکرّر با دانش آموزان ، باعث درگیری  مکرّر در کلاس و مدرسه و بیرون از محیط مدرسه است و اکثر اوقات دانش آموزان دیگرم  و بعضی از اولیاء از او شاکی هستند . در محیط درس ، مخصوصاً موقع تدریس درس ، بدون اجازه ازجای خود بلند می شود و راه می رود واکثر اوقات به خاطر گفتن مطالب بی اساس مخل کلاس و یادگیری دانش آموزان دیگرم     می شود و موجب ناراحتی من و دیگر دانش آموزانم است .او در کلاس من به درس پیام های آسمانی توجهی ندارد و موقع پرسش کلاسی و امتحانات دچار ضعف و اضطراب می گردد. به مدّت دو هفته رفتار محمد امین  را به طور دقیق مشاهده کردم و سیاهه ی رفتارش را نوشتم . هفته سوم آبان ماه، موقعی که از دفتر آموزشگاه بیرون آمدم ، محمد امین  را وسط راهرو دیدم تا چشمش به من افتاد به طرف کلاس دوید ، پس از ورود به کلاس و سلام و احوالپرسی با دانش آموزان درس را شروع کردم . موقع تدریس چندین بار محمد امین  بی اجازه  به بهانه های مختلف از جایش برخاست و هر بار با حواس پرتی وسایل دانش آموزان را به عمد یا غیر عمد روی زمین  ریخت . پس از تدریس ، از دانش آموزانم خواستم تا پرسش و پاسخ کلاسی را انجام دهند ، غیر از چند دانش آموز ، که محمد امین  شامل آن ها بود ، بقیّه مشغول بودند . محمد امین  بی قرار با دانش آموزان جلویی یا پشتی یا بغل دستی‌ ، در حال حرف زدن یابدون اجازه به وسایل آن هادست می زد که با اعتراض آن ها مواجه  می شد. پس از مصاحبه با سایر دبیران درباره رفتار محمد امین دبیر ادبیات فارسی نیز می گفت : زنگ فارسی ، کتاب فارسی را با اشکال و با هجی کردن کلمات می خواند زنگ ریاضی ، ورقه ای که به او داده بودند خط خطی و کثیف کرده بود  و تصویر آدم را یک دست از سر تا پا تیره و پررنگ وبا یک رنگ ، رنگ آمیزی  کرده بود . اصلاً حوصله و صبر و دقّت در کار را ندارد .   در روز های بعدی ، محمد امین  مثل ساعات قبل ، ناآرام و بی حوصله ودر جنب و جوش بود ولی در فعالیت های گروهی و فعّال کلاس شرکت نکرد و غیر مستقیم با حرف زدن یا ریختن وسایل دیگران  باعث اذیّت و آزار آن ها شد و تکالیف درس پیام های آسمانی را انجام نداد .. در روز های بعدی هم ، بی نظمی و اذیّت و آزار و بی قراری او تکرار و شکایت دیگر دانش آموزانم بیش از پیش شد.   در کل دانش آموزی بی نظم ، حواس پرت (‌در موقع تدریس ، متوجه حواس پرتی او شدم و وقتی از او درمورد مطالب گفته شده سؤال هایی کردم جواب های بی ربط به من تحویل داد . )  پرتحرک ، بی حوصله و  لج باز و اصلاً  به اعتراضات و  حرف های دیگران توجّه نمی کند  و انگار نه انگار که با او هستم یا هستند. محمد امین  روی هم رفته پسری تنها و سرخورده است که با رفتن در تخیلات و رویا زندگی می کند و شدیداً احساس تنهایی و محبّت  می کند ، این موضوع در بیشتر اوقات که بدون اجازه حرف می زند و بی رویه تحرک و جنب و جوش دارد یا برای دانش آموزان خواکی های گوناگون می خرد ، مشهود است.  دانش آموز فوق از نظر وضعیت اقتصادی از وضع مطلوب و مناسب بر خورد نیست.

خرید آنلاین
3000 تومان

با کلیک بر روی دانلود ، به صفحه پرداخت هدایت می شوبد و بعد از پرداخت، فایل دانلود می شود.

*****

  • Facebook |
  • Twitter |
  • Delicious |
  • Email
  • :این مطلب را به اشتراک بگذارید یا به دوستان تان پیشنهاد دهید


پربازدیدترین محصولات

© Copyright 3klick.ir 2011-2015.

Design By Iran Nashr Eshop

بازدیدکننده محترم: لطفا قبل از خرید راهنمای خرید را مطالعه نمایید٬ و برای طرح هر‌گونه سوال از فرم تماس با ما استفاده کنید یا با شماره درج شده تماس بگیرید.